آزمایشگاه خاک تهران
آزمایشگاه فنی خاک و پی ساختمان در تهران با تاییدیه نظام مهندسی 09394242179

کاربردهای ازمایشگاه خاک

ازمایشگاه خاک

یکی از پرکاربردترین آزمایشگاه ها در زمینه مکانیک خاک آزمایشگاه خاک می باشد .مکانی است که در آن رفتار خاک در شرایط مختلف مورد بررسی دقیق علمی قرار می گیرد. در در یک ازمایشگاه خاک از دو فاکتور آزمایش و تجربه کمک می گیرند تا به نتایج دقیق از هدف از آزمایش مربوطه برسند .

آزمایشگاه خاک شناسی

کاربردهای ازمایشگاه خاک را می شناسید؟

ازمایشگاه خاک

ازمایشگاه خاک در دو نوع کلی کاربرد دارند :
۱- آزمایشگاه شیمیایی خاک

۲- آزمایشگاه فیزیکی خاک

کاربردهای آزمایشگاه شیمایی خاک

ازمایشگاه خاک

یکی از کاربردهای فراوان آزمایشگاه شیمیایی خاک برای کشف معادن و یا استفاده از مواد کانی موجود در خاک می باشد که در صنعت و تهیه و تولید مواد اولیه بکار می روند . بعنوان مثال کارخانه های تولید سنگ یا شیشه و… که در تهیه کاشی ها و مواد تولیدی خود از برخی از عنصرهای موجود در خاک استفاده بهینه می کنند تا عمل مقاوم سازی و یا ایجاد شفافیت در تولیداتشان را رقابتی تر با محصولات جهانی کنند.

ازمایشگاه خاک شناسی را هم بیشتر بشاسیم.

ازمایشگاه خاک کشاورزی هم بنوعی در این حیطه قرار می گیرد که دارای ابزالات تخصصی تر می باشد تا از خاک بهترین بهره وری ممکن برای محصولات کشوارزی حاصل شود که در دنیا برای کاشت هر نوع میوه و محصولی این آزمایشات متداوال و جهانی است.

کاربردهای آزمایشگاه فیزیکی خاک

ازمایشگاه خاک

در واقع کاربردهای زیادی این نوع آزمایشگاه دارند. هر چیزی که مربوط به مهندسی خاک می باشد در این حیطه قرار می گیرد . هر ساخت و سازی در روی کره زمین ، نیاز به آزمایشگاه فیزیکی خاک خواهد داشت . از آزمایشهای خاک برای زلزله گرفته تا مقاوم سازی ساخت و سازها برای مقاومتهای طبیعی و غیر طبیعی .

در ساخت و ساز ساختمانها ، پل ها ،ساخت استخر ، بناهای مختلف ، قرودگاها ، جاده ها و …. از آزمایشگاه فیزیکی خاک بهره می برند تا به برخی از ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد پی ببرند مانند ویژگی های زیر :

ازمایشگاه خاک
  • تعیین درصد رطوبت خاک
  • تعیین چگالی بخش جامد خاک
  • تشخیص منحنی دانه بندی خاک
  • آزمایش تراکم استاندارد
  • آزمایش برش مستقیم
  • آزمایش مقاومت خاک و نشست
  • آزمایش تحکیم
  • آزمایش فشاری محصور نشده
  • آزمایش هم ارز
  • تعیین نسبت باربری

در مهندسی خاک بطور تخصصی به آزمایش خاک پرداخته می شود تا رفتار خاک در شرایط سخت مورد بررسی قرار گیرد تا به ارایه خدمات بهتر در زمینه ساخت و ساز کمک کند و همه اینها در محیط و مکانی بنام آزمـــــایشگاه خاک میسر می شود.

نمونه آزمایشات

آزمایشگاه خاک

از جمله آزمايش‌هاي مهم منحصر به فردي كه در اين آزمايشگاه انجام مي‌يابد: آزمايش‌هاي سه‌محوري سيكليك و آزمايش روسل (ROWE CELL )مي‌باشد

آزمایشگاه خاک

آزمایش خاک و تست ژئوتکنیک در تخصص ماست.
تست خاک از جمله مدارک لازم جهت اخذ جواز ساخت ساختمان است.
فرآیند تست خاک شامل دو بخش کلی است:
۱- حفاری زمین به صورت دستی و یا ماشینی و سپس انتقال نمونه های اخذ شده به آزمایشگاه.
۲- انجام تست های آزمایشگاهی و تهیه گزارش مکانیک خاک جهت بررسی سازمان نظام مهندسی.
انجام کلیه خدمات تست خاک شامل تست های صحرایی و تست های آزمایشگاهی در تهران و شهرستان ها و اخذ تاییدیه تیپ دو و تیپ سه در آزمایشگاه مکانیک خاک انجام می شود.
شما می توانید کلیه مراحل آزمایش خاک خود را به ما بسپارید.

Share

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »
09394242179